• Halloween

• Dňa 27. 10. 2022 sa deti v našom elokovanom pracovisku Dobrá zabavili na halloweenskej párty. Deti prišli tematicky oblečené a mali pripravené rôzne hry a súťaže na tému Halloween (poskladať kostlivca, metlobal, lovenie duchov a pavúkov, metlový tanec a iné). Na záver dostali všetky deti medailu za statočnosť a sladkú odmenu.

• Návšteva obecnej knižnice v Trenčianskej Teplej

• Dňa 26. 10. navštívili deti z tried Včielky a Lienky obecnú knižnicu v Trenčianskej Teplej. Deti z elokovaného pracoviska Dobrá - z triedy Kvietky navštívili obecnú knižnicu v Dobrej. Deti si popozerali detské knižky, zoznámili sa s obecnou knižnicou a dostali aj malú sladkosť.

• Október - mesiac úcty k starším

• ,,Kde niet úcty k starým ľuďom, tam niet budúcnosti pre mladých."

Jednou z najnádhernejších vecí v živote rodiny je pohladiť dieťa a nechať sa pohladiť starým otcom a starou mamou. Pri oslave životného jubilea prišli deti materskej školy z triedy Včielky, Lienky a deti z folklórneho súboru Teplanček do požiarnej zbrojnice dňa 25. 10. 2022 zablahoželať jubilantom. Pri tejto príležitosti im deti s láskou zaspievali a zatancovali. Od útleho veku ďeťom vštepujeme úctu k starým ľuďom. Deti nezabudli ani na svojich starých rodičov a pre každého vytvorili malý darček.

• Kocúr v čižmách

• Dňa 25. 10. 2022 navštívilo našu materskú školu bábkové divadlo LIENKA s predstavením Kocúr v čižmách.    Deti si predstavenie veľmi užili a na záver sa potešili, keď si mohli všetky bábky obzrieť a chytiť.

• Kúzelník

• Dňa 20. 10. 2022 do našej materskej školy zavítal kúzelník. Deti boli nadšené od začiatku vystúpenia. Predviedol im rôzne kúzla, čary s kartami, vyčaroval kvety, vyťahoval z klobúka zajaca. Do kúzlenia zapájal aj deti, vyčarovali spolu mince, premiestňovali guľôčky. Na záver do každej triedy vytvoril z balónikov rôzne zvieratká.

• Jesenné tvorivé dielne

• Dňa 18. 10. 2022 sa uskutočnili v elokovanom pracovisku Dobrá jesenné tvorivé dielne s rodičmi. Rodičia spolu s deťmi vytvorili nádherné jesenné dekorácie, ktoré zdobia našu škôlku a dvor. Všetkým ďakujeme za účasť.

• Šarkaniáda

• Dňa 11. 10. 2022 v popoludňajších hodinách naša materská škola organizovala na veľkom futbalovom ihrisku v Trenčianskej Teplej šarkaniádu aj za účasti rodičov detí. Každá trieda mala pripravený krátky program v podobe pesničky, básničky. Našťastie nám počasie prialo a deti sa spoločne s rodičmi mohli vyšantiť a zaplniť oblohu pestrofarebnými šarkanmi. Každé dieťa na konci šarkaniády bolo odmenené malým darčkom a medailou. Ďakujeme všetkým za účasť :)

• Hasiči

• Dňa 10. 10. 2022 sa uskutočnil v našej materskej škole nácvik evakuácie v prípade požiaru. Profesionálni hasiči z Trenčína nám ukázali aj názornú ukážku prvej pomoci pri popáleninách a nadýchaní sa plynom. Deťom predviedli hasičské autá a prístroje, ktoré používajú pri záchrane ľudí. Na záver si deti mohli vyskúšať aj požiarnu hadicu. Ďakujeme za návštevu.

• O malom nervóznom prasiatku

• Dňa 30. 9. 2022 zavítalo do MŠ bábkové divadlo O malom nervóznom prasiatku. Deti s napätím sledovali príbeh prasiatka. Herec prechádzal pomedzi deti, kládol im otázky a na záver si spoločne zaspievali a zatancovali. Deti poďakovali obrovským potleskom.

• Policajti

• Dňa 28. 9. 2022 navštívili našu materskú školu policajti. Ďakujeme policajtom za návštevu, hlavne pánovi policajtovi Bc. Róbertovi Pelechovi. Deti sa naučili dopravné značky, ako sa bezpečne správať na ceste a mohli si pohladkať aj psíkov. Ani sme nedýchali, keď sme sledovali, ako vycvičené psy nájdu drogy a ako na slovo poslúchajú svojho pána. Deti dostali od policajtov ako darček omaľovánku. Ešte raz ďakujeme za náučnú a názornú prednášku.

• Fidlikanti

• Dňa 26. 9. 2022 navštívili MŠ dlhoočakávaní Fidlikanti. Deti sa ich už nevedeli dočkať. Fidlikanti predčili všetky naše očakávania, roztancovali aj pani učiteľky. Bola to super zábava a skvelá nálada. Na záver nám venovali ich DVD, ktoré deťom pripomenie ich vystúpenie v MŠ.

• Folklórny súbor Teplanček

• Dňa 25. 9. 2022 sa konali v Trenčianskej Teplej hodové slávnosti. Pri tejto príležitosti vystupoval aj nový folklórny súbor Teplanček, ktorý vedie pani učiteľka Ivetka Rindakova. Tešíme sa, že deti vedieme k úcte k folklórnym tradíciám. Súbor Teplanček môžete vidieť aj na ďalších kultúrnych akciách obce Trenčianska Teplá.

• Vynovené elokované pracovisko Dobrá

• Do elokovaného pracoviska Dobrá sme zakúpili na školský dvor novú hojdačku so sieťou a novú chladničku s mrazničkou, keďže stará sa nečakane pokazila. Počas letných prázdnin sme nelenili a dali sme vymaľovať aj spálňu a chodbu v Dobrej. Zo zmien sa všetci tešíme.