• Krajšia jedáleň v MŠ

• V novom školskom roku na deti čakala krajšia a modernejšia školská jedáleň. Cez prázdniny boli obnovené stoly, stoličky, vymaľovaná stena a kachličky, ozdoby na stenu, vymaľovaná kuchynská linka a nové fólie na okná.

Z týchto zmien sa všetci veľmi tešíme.

• Bábkové divadlo v MŠ

• Dňa 30. 9. 2022 o 10:00 do našej materskej školy zavíta predstavenie O MALOM NERVÓZNOM PRASIATKU.

Všetci sa tešíme na krásne divadielko.

• Koncert v MŠ

• 26. 9. 2022 o 9:30 navštívia našu MŠ Fidlikanti. Na koncerte si deti spolu s nimi zaspievajú veselé ľudové pesničky, zatancujú a zahrajú hry. Spoznajú rôzne slovenské ľudové hudobné nástroje: fujaru, koncovku, drumbľu, gajdy, píšťalky, husličky, cimbal. V deťoch podporíme úctu a vzťah k tradíciam a folklóru.

Kto chce, môže prísť v kroji alebo folklórnom oblečení - je to dobrovoľné.

Spolu sa výborne zabavíme. :)

• Kedy potrebuje dieťa logopéda?

• Upozorňujeme rodičov, že 4-ročné deti by mali rozprávať tak zrozumiteľne, aby mu porozumeli aj cudzí ľudia. V opačnom prípade Vám odporúčame navštíviť logopéda.

• Zber papiera

• V našej MŠ sa uskutoční zber papiera od 19. 09. 2022 do 31. 10. 2022. Prosíme, aby bol papier pevne zviazaný a neobsahoval kartónové krabice. Ďakujeme, že nám pomáhate spoločne chrániť prírodu.

• Slávnostné otvorenie nového školského roka

• Dňa 5. 9. 2022 prijala pozvanie do MŠ pani starostka obce JUDr. Mgr. Slavomíra Propperová a rozdala všetkým zamestnancom darčekové poukážky.
            Pani riaditeľka MŠ Mgr. Marianna Tomeková privítala nové detičky v MŠ. V slávnostnom prejave poukázala na to, že napriek tomu,  že zamestnanci MŠ boli počas pandémie COVID – 19 v 1. línií a riskovali vlastné životy a životy svojich rodín, napriek tomu, že pani učiteľky sú vždy ochotné nacvičiť s deťmi pre obec kultúrny program, je veľkou hanbou, že nedostanú v augustovej výplate 500€ odmeny, ktoré im patria podľa Kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa, lebo neboli schválené na obecnom zastupiteľstve. Je nespravodlivé, že materským školám nebudú spätne vyplatené náklady za vzdelávanie ukrajinských detí. Pani riaditeľku mrzia zlé medziľudské vzťahy v obci.

Veríme, že spoločnými silami vytvoríme v MŠ pre deti druhý domov, že pani učiteľky budú pre deti druhé mamy a že počas života budú na nás deti s láskou spomínať.