• O NÁS

Materská škola je šesťtriedna, z toho na Ulici Braneckého 129/13 je päť tried  a v elokovanom pracovisku Trenčianska Teplá - Dobrá je jedna trieda. Poskytuje celodennú výchovu a vzdelávanie, ktoré sa aj reálne uplatňujú. Poskytuje deťom aj možnosť poldennej výchovy a vzdelávania.

Vlastné zameranie MŠ

Materská škola je zameraná na výchovu k zdravému životnému štýlu, k správnej orientácii v medziľudských vzťahoch a k zdravému postoju k životnému prostrediu, k prevencii kriminality a drog, dopravnej výchove a pohybovým aktivitám. Je zameraná na osvojovania mravných návykov a utvárania základov kultivovaného správania sa detí. V MŠ zvyšujeme sebareguláciu správania, interpersonálnu kompetenciu a autonómiu. Posilňujeme samostatnosť, tvorivosť, osobnú integritu a utvárame základy osobnej zodpovednosti dieťaťa prostredníctvom uplatňovania prosociálneho výchovného štýlu.

Materská škola bude v blízkej budúcnosti realizovať nielen morálne hodnoty a zvyklosti, ale aj prvky ľudových tradícií, regionálnej kultúry a multikultúry. Plánuje hravou formou u detí zvyšovať záujem o ľudovú tvorbu prostredníctvom hudobno-pohybových hier, dramatizáciou a výtvarným stvárnením ľudovej slovesnosti. Chce zachovať nielen morálne hodnoty a zvyklosti, ale aj úroveň vedomostí, zručností a návykov detí vo všetkých oblastiach výchovy a vzdelávania, najmä v predčitateľskej gramotnosti, grafomotoriky a v rozvíjaní informačných technológií detí. Plánujeme v spolupráci so zahraničnými materskými školami rozvíjať multikultúrnu výchovu a vzdelávanie (Medzinárodný projekt ERASMUS). V spolupráci s rodičmi chceme organizovať voľno-časové aktivity zamerané na podporu zdravia, na zmenu životného štýlu a prevencie civilizačných ochorení. Prostredníctvom projektu:,, Záhrada detských hier a športu", ktorý je vypracovaný a zameraný na podporovanie výchovu a vzdelávanie v oblasti dopravnej výchovy.

Skúsení pedagógovia

Výchovno-vzdelávaciu činnosť v materskej škole vykonávajú učitelia predprimárneho vzdelávania, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady na výkon pedagogickej činnosti v súlade s platnými právnymi predpismi. Materská škola má 13 pedagogických zamestnancov. Z nich má 6 učiteliek vysokoškolské vzdelanie príslušného zamerania.

Ciele MŠ

Hlavným cieľom predprimárneho vzdelávania je dosiahnuť optimálnu perceptuálno motorickú, kognitívnu a citovo-sociálnu úroveň ako základ pripravenosti na školské vzdelávanie a na život v spoločnosti.

Ciele sú konkrétne, vecné a splniteľné, odrážajú vlastné vízie, očakávania, podmienky materskej školy, potreby a záujmy detí, rodičov a zamestnancov MŠ. Stanovené ciele sú v súlade s cieľmi výchovy a vzdelávania (VaV) inovovaného ŠVP. Vymedzeniu vlastných cieľov v ŠkVP predchádzalo spracovanie záverov výchovy a vzdelávania detí a odporúčaní ktoré vyplynuli zo SWOT analýzy.