• Oznam pre rodičov novoprijatých detí

• Vážení rodičia novoprijatých detí do MŠ na ulici Braneckého, žiadame Vás, aby ste do 30. 6. 2023 odovzdali do Školskej jedálne v Základnej škole v Trenčianskej Teplej vyplnenú prihlášku na stravu na školský rok 2023/2024. Nájdete ju vytlačenú v priestoroch materskej školy na stolíku na chodbe alebo si ju môžete vytlačiť z prílohy.

• Papagáje

• Dňa 23. 6. 2023 našu škôlku navštívilo ARAKOVO so svojimi papagájmi. Deti zažili interaktívnu prednášku o exotických vtákoch. Dozvedeli sa rôzne zaujímavé informácie o jednotlivých druhoch papagájov - ako dlho žijú (niektoré sa dožijú až 80 rokov), do akej veľkosti narastú, čím sa živia, ako sa k ním máme správať. Deti hneď zo začiatku privítal papagáj, ktorý ich aj sám pozdravil. Všetky deti boli z toho nadšené. Na záver sme si papagájov mohli pohladkať, chytiť, nakŕmiť. Bol to pre všetkých nezabudnuteľný zážitok.

• Bosonožková pokladovka - MŠ Dobrá

• Dňa 15. 6. 2023 si deti v el. pracovisku Dobrá užili Bosonožkovú pokladovku. Deti si ozdobili nôžky a vybrali sa splniť pripravené súťaže a stanoviská, ktoré ich priviedli k pokladu.

• Uvítanie detí do života

• Dňa 14. 6. 2023 deti z elokovaného pracoviska Dobrá uvítali 3-krát svojím krátkym programom deti do života na obecnom úrade v sobášnej sieni v Trenčianskej Teplej.

• Koncoročný výlet tried Slniečka a Mravčeky

• Dňa 13. 6. 2023 sa deti z tried Slniečka a Mravčeky zúčastnili výletu do Trenčína. Deti boli od rána nadšené, nevedeli sa dočkať, kedy príde autobus. Po príchode do Trenčína sme ako prvé navštívili detskú herničku - Neposedko. Deti sa s radosťou rozutekali po celej herničke a užili si každú jednu minútu, čo sme tam boli- behali, hrali sa v guličkách, skákali na trampolínach, šmýkali sa, jazdili na odrážadlách. Po krátkom občerstvení sme sa s deťmi presunuli do Kubrej k penziónu Kyselka, kde sa deti mohli opäť vybehať, zahrať na ihrisku, v piesku, zahrať si futbal. Potom nás čakal výborný obed a odpočinok. Vybrali sme sa na blízku lúku, kde sme si rozložili deky a chvíľku oddýchli, niektoré deti od únavy aj zaspali :) . Oddýchnutí, s krásnymi zážitkami sme sa vybrali v dobrej nálade naspäť do škôlky. Dúfame, že sa deťom výlet páčil, a že si ho maximálne užili. :)

Neposedko TN

Penzión Kyselka

• Vystúpenie Simsalala a zmrzlinár v MŠ

• Dňa 7. 6. 2023 do našej škôlky zavítala Simsalala so svojím vystúpením. Deti ju netrpezlivo očakávali, nadšene a s radosťou sa zapájali do spievania, tancovania a do celého programu. Simsalala si pre nich pripravila krásne vystúpenie, ktoré deti odmenili veľkým potleskom.

Deti sa od rána veľmi tešili aj na zmrzlinu. Pán zmrzlinár Ergin Saliji dal sponzorsky zadarmo každému dieťaťu z MŠ Teplá a z elokovaného pracoviska Dobrá zmrzlinu, za čo mu zo srdca ďakujeme.

• Pomocný vychovávateľ v MŠ

• V materskej škole máme zamestnaných od februára 2022 dve pomocné vychovávateľky, ktoré pomáhajú deťom so zdravotným znevýhodnením a deťom so sociálne znevýhodneného prostredia. Tento projekt končí dňa 31. 8. 2023, ale podali sme si žiadosť o predĺženie tohto projektu aj na ďalší školský rok, aby mohli deťom naďalej pomáhať. Tento projekt je financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR.

• Oznam pre rodičov

• Oznamujeme rodičom, že rozhodnutia o prijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si môžu rodičia vyzdvihnúť v Materskej škole na ulici Braneckého v Trenčianskej Teplej dňa 5. 6. 2023 v čase od 8:00 do 15:00 alebo dňa 7. 6. 2023 v čase od 12:00 do 15:00.

• Návšteva u pána včelára

• Dňa 31. 5. 2023 a 2. 6. 2023 deti z tried Včielky a Lienky navštívili pána včelára Rudolfa Baláža. Prostredníctvom zážitkového učenia spoznali život včielky a získali nové zaujímavé skúsenosti a vedomosti. Ďakujeme pánovi Balážovi, že každému dieťaťu venoval zadarmo macka plného medu.

• Deň detí v el. pracovisku Dobrá

• Deň detí oslávili aj deti v MŠ Dobrá. Deti si užili diskotéku a sútaže, zatancovali si stoličkový tanec, metlový a balónový tanec. Na záver dostali všetci sladký balíček a spoločné darčeky do MŠ

• Bosonožková pokladovka - Deň detí

• Deň detí sme v našj MŠ oslávili Bosonožkovou pokladovkou. Pre deti boli na školskom dvore pripravené rôzne súťaže, stanoviská, ktoré mali splniť, aby našli poklad. Deti si najskôr svoje nohy ozdobili smajlíkmi a vyrazili plniť súťaže. Za odmenu, že všetko zvládli našli poklad (diplom, sladkú odmenu - Brumík, kinderko, reflexný pásik). Deti si užili celý deň a dúfame, že naň budú s radosťou spomínať.