• Divadlo Zábavka- BUWKO A SNIWKO: KLAUNIÁDA U PERINČANOV

• Dňa 20. 2. 2023  našu materskú školu navštívila slávna komická dvojica klaunov Buwka a Sniwka, ktorí s deťmi pripravili fantastickú klaunskú show. Príbeh z vysnívanej KRAJINY PERINY dvoch Perinčanov Buwka a Sniwka začal pátraním po tom, čím chcú byť, keď budú veľkí. Sniwko si vysníva, že sa s Buwkom stanú klaunami. Spolu s deťmi obaja klauni vytvorili a vyskúšali množstvo zázračných klaunských čísel. Deti sa do predstavenia zapájali tancom, spevom  a nakoniec klaunov odmenili veľkým potleskom.

• Karneval

• Dňa 8. 2. 2023 sa v požiarnej zbrojnici uskutočnil dlhoočakávaný karneval, počas ktorého vystúpila detská skupina Paci - Pac. Deti a aj niektorí rodičia prišli v originálnych maskách, niektoré deti si ich vyrobili doma s pomocou rodičov. Pri tombole mohli deti vďaka štedrosti sponzorov a rodičov vyhrať až 64 cien. Odmenili sme najkrajšie ženské a mužské dospelácke masky. Každé dieťa malo nádhernú originálnu masku, preto boli odmenené všetky deti. Občerstviť sa mohli čajom, kávou, horúcou čokoládou, šiškami a moravskými koláčmi. Predalo sa všetkých 700 tombolových lístkov, čiže MŠ získala 350 eur a 238 eur sme zarobili na predaji šišiek, kávy a koláčov. Ďakujeme fotografovi Michalovi Krupovi za profesionálne fotky. Veríme, že deti budú ešte dlho spomínať na nezabudnuteľnú atmosféru.