• Vianočné trhy v Dobrej

• Dňa 17. 12. 2022 vystupovali deti z triedy Slniečka na vianočných trhoch v Dobrej. Svojimi vianočnými básničkami, pesničkami a tancom vyčarovali úsmev všetkým prítomným. Našu materskú školu sme na trhoch reprezentovali aj stánkom s vlastnými výrobkami.

• VIANOČNÝ REMESELNÝ JARMOK

• Dňa 15. 12. 2022 sa v priestoroch našej materskej školy uskutočnil VIANOČNÝ REMESELNÝ JARMOK. V každej triede boli pripravené stanoviská s rôznymi remeslami: košikárstvo, krajčírstvo, medovnikárstvo, čipkárstvo, vypaľovanie do dreva, výroba mydiel a olejov, včelárstvo, výroba vianočných oblátok, hrnčiarstvo a drotárstvo. Srdečne ďakujeme všetkým remeselníkom za účasť na našom jarmoku. Celou škôlkou sa niesla vianočná nálada aj vďaka vianočným koledám, ktoré nám hrala kapela Bosoráci. Pre všetkých bolo pripravené aj občerstvenie (vianočný punč, káva, čaj, horúca čokoláda). Do jarmoku sa zapojila aj škôlka so stánkom s vlastnými výrobkami.
            Tešíme sa, že sme takto spoločne mohli stráviť predvianočný čas.

• Mikulášsky večierok pre členov ZŤP

• Dňa 10. 12. 2022 potešili deti z triedy Slniečka a folklórny súbor Teplanček svojím vianočným programom členov ZŤP pri príležitosti Mikulášskeho večierka v požiarnej zbrojnici.

• Plavecký kurz

• Od 6. 12. 2022 do 9. 12. 2022 sa predškoláci zúčastnili plaveckého kurzu na Mestskej krytej plavárni v Trenčíne.

Prostredníctvom rôznych hier vo vode si začali deti osvojovať základné plavecké zručnosti - skok do vody, vznášanie, splývanie, ponáranie, orientáciu pod vodou, správne dýchanie.

Vzhľadom na vysokú chorobnosť detí bol plavecký kurz pozastavený, pokračovať bude v januári. Ďakujeme profesionálnym inštruktorom z plaveckého klubu Rosa v Trenčíne za perfektný prístup k deťom.

• Vianočná pošta pre seniorov

• Deti z triedy mravčeky sa zapojili do výroby vianočných pohľadníc pre konkrétnych starkých v domove dôchodcov. Veríme, že im urobia pohľadnice od detí radosť.

• Spevácka súťaž v Dolnej Porube

• Dňa 7. 12. 2022 sa zapojila naša MŠ do speváckej súťaže ,,Vianočná hviezdička", ktorá sa uskutočnila v MŠ v Dolnej Porube. Vystupovali tu deti z MŠ Trenčianska Teplá, MŠ Dolná Poruba, MŠ Trenčianske Teplice a MŠ Omšenie. Z našej škôlky sme vybrali tieto deti:

Isabelka Orlovská z triedy Slniečka,

Eliška Žovincová z triedy Slniečka

a Paulínka Zajíčková z triedy Mravčeky.

Na klavíri ich doprevádzala pani učiteľka Natálka Masaryková.

Každý účastník vyhral diplom a sladkú odmenu. Na záver bolo občerstvenie: čaj, káva a sladká šiška, obložené chlebíky. Na ďalší rok nás táto krásna akcia čaká v našej škôlke, kde pozveme všetky okolité škôlky, aby nám zaspievali a zarecitovali. Už teraz sa tešíme.

Ďakujeme dievčatám za reprezentáciu našej materskej školy.

• Mikuláš v MŠ

• Dňa 2. 12. 2022 našu škôlku navštívilo Divadlo Zábavka s predstavením O ANJELOVI A ČERTOVI, v ktorom sa anjel Rafael rozhodol konať dobré skutky, aby ho čert Teofil nezobral so sebou do pekla. Anjelovi sa s pomocou detí podarilo nadobudnúť dobré vlastnosti a tým zachrániť Vianoce pre všetkých. Spoločne deti učili, že nesmú klamať, nadávať, ohovárať, biť sa, a to nie len počas jedného dňa, ale celý rok. Počas predstavenia odznela aj krásna myšlienka: Ukážem Vám zázrak- aj ty, aj ty, aj ty, aj pani učiteľky, každý z nás je zázrak. Na záver prišiel sv. MIKULÁŠ. Všetky triedy mali pre neho pripravenú krásnu básničku a pesničku. Každé dieťa dostalo za odmenu mikulášsky balíček.

• Oznam

• Od 24. 11. 2022 do 2. 12. 2022 budú deti z elokovaného pracoviska Dobrá navštevovať MŠ na ulici Braneckého z dôvodu chorobnosti zamestnancov (3 zo 4 sú PN). Prevádzka elokovaného pracoviska Dobrá bude v tých dňoch prerušená.